HISTORIE GOALIE ACADEMY INTERNATIONAL

GOALIE ACADEMY INTERNATIONAL byla založena v roce 2003 Romanem Višňákem pod patronací Jiřího Holečka.

 

Od jejího vzniku až po současnost se speciálních kempů GAI zúčastnilo přes 1750 brankářů nejen z České republiky, ale také ze zahraničí, kterým se vytváří kompletní servis.

Rady trenérů mezinárodní brankářské školy čerpají mladí brankáři všech věkových kategorií například z Austrálie, Islandu, Irska, Dánska anebo také Slovinska, Polska, Maďarska, Rakouska, Itálie, Skotska, Švédska, Norska, Ruska, Ukrajiny či Chorvatska a Kanady, ale i Francie, nemůžou samozřejmě chybět ani brankáři ze sousedního Slovenska.


 

Na jednotlivých kempech ať v létě a nebo během sezóny se pravidelně zúčastnili a předávají osobně své zkušenosti vynikající brankáři jako třeba Tomáš Vokoun, Petr Mrázek, Marek Schwarz, Lukáš Mensator, Radovan Biegl , Dušan Salfický, Libor Kašík, Adam Svoboda, Marek Mazanec, Roman Will, Filip Novotný a další.  


 

GAI – mezinárodní brankářská akademie pracuje ve výchově brankářů svoji vlastní cestou, která je podpořena zkušenostmi mnoha let, ale také se nebrání využívat nejmodernější trendy světové brankářské metodiky.


 

Již dnes má naše brankářská škola skvělé úspěchy, kdy její absolvoventi již pravidelně hrají nejvyšší mládežnické soutěže ve svých klubech České a Slovenské republiky, ale i ve Slovinsku a Itálii, dokonce i v zámoří, Ti nejúspěšnější byli dokonce draftovaní mužstvy NHL. 


 

Od roku 2009 pořádá celoročně pravidelně jednodenní a víkendové kempy.


 

V roce 2006 se GOALIE ACADEMY INTERNATIONAL rozšířila také poprvé ve své historii za hranice České republiky, když uspořádala speciální brankářský kemp ve Slovinsku. Od tohoto roku se kempy zde pořádají již pravidelně každým rokem, pod GAI Slovinsko vyrostla řada úspěšných reprezentačních brankářů.  V roce 2014 GAI zavítala do Itálie, své kempy již pořádala v mnoha státech střední Evropy a to třeba v Rakousku, Maďarsku a také samozřejmě na Slovensku.